מתרגם מעברית לאנגלית

תרגום היא אחת היכולות

שהתוכנות המתוחכמות ביותר לא יכולות להתחרות ביכולותיו של אדם. 

 

תמונה: Shutterstock

האם כשיש לכם מסמך מקצועי תקחו מתרגם מעברית לאנגלית או שתתרגמו בעצמכם עם אחת מהתוכנות הרווחות בשוק התרגום?

יש יכולות שעדיין שום מכונה לא יכולה להשתוות ליכולותיו של אדם וזאת יכולת התרגום. מתרגם מעברית לאנגלית צריך להעביר מסר, תרבות ומנטליות שתוכנה, מתוחכמת ככל שתהיה, אינה יכולה לספק. נכון שיש אפשרות לתרגום טקסטים שלמים באמצעות תכנות כמו ‘בייבלפיש’ באלטוויסטה או “נזגולית”. מצד שני, התרגום הזה עלול לעורר גיחוך אצל דובר שפת היעד.

תוצאות מהשטח

אני ניסיתי זאת. הכנסתי טקסט באנגלית לרובריקה בבייבלפיש ותרגמתי לספרדית. את הטקסט בספרדית הכנסתי לתיבת הדיבור בסקייפ והדובר בצד השני ביקש הבהרות, כי לא הבין מה המסר שניסיתי להעביר. יש גם המון אתרי תרגום עברית אנגלית, למשל מורפיקס ובבילון (שהם מעולים, דרך אגב), אך זה מוגבל למילה אחת ולא ברור באיזה הקשר ניתן להשתמש בה. לכן כשיש לכם מסמך שחשוב לכם להעביר את המסר כפי שהוא פנו למתרגם מעברית לאנגלית מקצועי ומנוסה שרמת האנגלית שלו כשפת אם או שפת אם אנגלית.
מצד שני, מתרגם מעברית לאנגלית מקצועי אינו נדרש לכל תרגום מסמך. אנגלית היא אחת השפות המדוברות ביותר בעולם. עם השנים הפכה השפה האנגלית לשפה בינלאומית, המשמשת אנשים לתקשורת בין אישית בתחומים מגוונים והיא שפה זרה שהיא כמעט כמו שפת אם לרבים.

במה תוכנות ואתרי תרגום כן יכולים לסייע?

תוכנות תרגום יכולות לשמש אותנו בתרגומים מאנגלית לעברית לתרגום ספר שאנו קוראים, לתרגום מאמר לסטודנטים ולאנשי עסקים, גם אם יודעים אנגלית. על כן, לתרגם מאנגלית לעברית ומעברית לאנגלית הן משימות כמעט בלתי נפרדות הן בחיינו הפרטיים או בעבודה. ישנם אתרי אינטרנט המעניקים לנו שירותי תרגום אלו בחינם או בתשלום, בדיוק למטרה זאת.


פנה אלי עוד היום


שושי, המתרגמת האישית שלך לפריצה לחו”ל
054-4293195
שוש תרגומי איכות – תרגום מעברית לאנגלית ועריכה באנגלית

איך נשמעים 21 מבטאים באנגלית?